NEDEN FAS

Fas Seramik Fuarı

NEDEN FAS ?

Fas, Avrupa Birliği’nin 10 komşu ülkesi ile içerisinde bulunduğu EUROMED( Avrupa-Akdeniz Partnerlik) anlaşmasının bir parçasıdır. Bu partnerlik ülkelerin ekonomik entegrasyonlarının ve politik istikrarlarının etkinleştirerek ticaret hacminin genişletilmesidir. EUROMED bölgesi partnerleri arasında karşılıklı elverişli şartların oluşturulması bu projenin başarısını sağlayan en önemli etkendir.

Mısır, Ürdün ve Tunus ile imzalanan Agadir Anlaşması ile bu 4 ülke arasındaki bütün gümrük vergileri kaldırılmıştır. Bu ülkeler mevzuatlarını standartlar ve gümrük politikalarını göz önünde bulundurarak harmonize etmiş, ticaretlerini kolaylaştırmışlardır.

Fas, Pan Avrupa Menşe Kümülasyonu Sistemi’ne katılan ilk Akdeniz ülkesidir (Aralık 2005)Bu system Akdeniz havzası dışında bir ülkeden fazla ülkede üretilen ürünleri ithal etmeyi kolaylaştıran ve Fas’ta iş yapmak isteyenlere yeni fırsatlar sunan bir sistemdir. Bu sistem aynı zamanda bütün Akdeniz alanında gerçekleşebilecek olan ekonomik entegrasyon için önemli bir teşviktir.

Bunların yanısıra, Fas 2015 yılı itibari ile Türkiye ile gümrük vergilerini sıfırlamış, Türk-Fas ticaretinin önü tamamen açılmıştır.

Yapılan çalışmalar ve gerçekleştirilen anlaşmalar açısından bakıldığında Fas, Serbest Ticaret Anlaşmaları imzalamış, Serbest Bölgeler oluşturmuş, ticaretin önünü açacak fırsat ve olanakları kullanıma açmıştır. Kuzey Afrika’nın dünyaya açılan kapısı ve dünyanın Kuzey Afrika’ya giriş noktası konumuna gelmiştir.

FUARIMIZA KATIL

Fas istikrarlı bir şekilde gelişen ve büyüyen ekonomisiyle girişimci yatırımcıların odak noktası. Fuarımız seçkin katılımcılarıyla en son ürünlerini sergileyecek..

KATILIMCI FORMU

FUARIMIZI ZİYARET ET

Maroc Ceramic ziyaretçileri için müthiş iş fırsatları sunuyor.

ZİYARETÇİ FORMU

BÜLTEN KAYDINI YAPTIR

Fuarımız hakkında en son haberlere ulaşmak için e-bültenimize kayıt olun.

BÜLTEN KAYDI